O Nas

Zdaniem Bena Bernarda juniora, profesjonalnego myśliwego i zarządcy ,farma jest tym rzadkim miejscem, gdzie konserwatywni i etyczni myśliwi mówią tym samym językiem. Farma Pondwane powstała w głębi odosobnionych terenów górskich i sawannowych północnej krainy Zuzulandu. Ben i jego żona Chanel wkładają w rozwój farmy wszystkie swoje siły aby populacja ponad 20 własnych gatunków zwierząt , takich jak np. : red duiker, red hartebeest,  żyrafa , biały nosorożec,  bawół , hipopotam czy bushbuck powiększała się.

Poświęcenie i pasja zarządzających i pracowników farmy powoduje , że nasi goście mogą się czuć wyjątkowo dobrze. Dlatego do obsługi naszych gości stawiamy doradców, tropicieli, skórowaczy, pojazdy, wygodne pokoje,. Dom gościnny posiada 4 pokoje dwuosobowe. Dom łączy z szałasem gilowym i barkiem, weranda, z której roztacza się piękny widok na wijącą się wśród wzgórz rzekę Mkuze.

Wieczorami , po ciężkim, pełnym atrakcji polowaniu w buszu nic nie zastąpi trzaskającego ogniska na tle szumiącej w oddali rzeki Mkuze, przeplatanych wyciem szakali i innych nocnych mieszkańców buszu. Wszystko na farmie zostało urządzone w ten sposób aby ułatwić i uprzyjemnić pobyt naszym gościom.

Mimo odosobnienia farmy dojazd do niej z wszystkich kierunków odbywa się asfaltowymi drogami , poza końcowym 20 km odcinkiem dobrze utrzymanej żwirowej drogi. Farma położona jest w malowniczej okolicy miasta Louwsburg , w pobliżu Rezerwatu Ithala , stanowiąc połączenie górzystych terenów KwaZulu-Natal , równinnych sawann i buszu, będąc jednocześnie miejscem, gdzie nie występuje zagrożenia zachorowania na malarię.

Najlepszy dojazd do farmy jest zarówno od strony takich dużych miast Vryheid jak i Pongoli, które posiadają specjalistyczną służbę zdrowia, oraz inne udogodnienia dla przyjezdnych i mieszkańców. Nie czekaj, daj się oczarować tym olśniewającym rajem na ziemi.